نمایش پست تنها
قدیمی 05-09-2010, 02:53 AM   #1
admin
(ریاست سایت)
 
admin آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Mar 2010
نوشته ها: 9   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
0 بار در 0 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
پیش فرض راهنمای ویرایشگر سایت (معرفی بخش های مختلف ادیتور)

راهنمای ادیتور سایت

1- عنوان :
در این قسمت می توانید عنوان مقاله، مطلب و یا سوال خود را بنویسید. لطفاً سعی کنید از عناوین مناسب که توجیح کننده مطلب است استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر سوالی در رابطه با انواع مدل های پیانو دارید، عنوان "به من کمک کنید" ، عنوان مناسبی نیست، در حالی که عنوان " راهنمایی پیرامون انواع مدل های پیانو" مناسب تر است.


2- محل قرار دادن متن مقاله و محتویات موضوع شما. (محیط نوشتن و ویرایش متن)


3- برچسب ها : برچسب ها (tags) ، کلمات کلیدی هستند که بر اساس آن موتور های جستجو (مانند یاهو و گوگل) می توانند موضوع شما را پیدا نمایند. این کلمات با ارزش می باشند و انتخاب مناسب آنها به بالابردن امتیاز مقاله و مطلب شما در موتورهای جستجو ها کمک می نماید.

به عنوان مثال فرض کنید که مقاله ای پیرامون "پرورش گل های نرگس" نوشته اید. به متن مقاله نگاه کنید و بر اساس آن، سعی کنید کلمات کلیدی که ممکن است سایر اشخاص در یک موتور جستجو (مثل گوگل) جستجو نمایند را انتخاب نموده و در بخش برچسب ها بنویسید. مثلاً برای این موضوع می توان چنین برچسب هایی نوشت :
گل، گل نرگس، انواع گل های نرگس، پرورش گل نرگس، پیاز گل نرگس

بین هر برچسب یک ویرگول قرار دهید. بین ویرگول فارسی و انگلیسی فرقی وجود ندارد و از هردو میتوانید استفاده کنید. تعداد برچسب ها را بین 4 تا 30 عدد انتخاب کنید.


4- قراردادن لینک : با کلیک بر روی این گزینه می توانید یک لینک در متن قرار دهید. به بیان دیگر عکس و یا بخشی از یک متن را به صفحه ای دیگر لینک کنید (ارجاع دهید. )


5- حذف لینک : با کلیک بر روی این گزینه می توانید لینک های موجود در متن را غیر فعال نمایید. (از بین ببرید)


6- قرار دادن عکس: با کلیک بر روی این گزینه می توان عکسی در متن وارد نمود. برای این کار پس از کلیک بر روی علامت، آدرس لینک عکس را قرار دهید.


7- پست آیکون ها: آیکون مربوط به پست می باشد. این آیکون در صفحه اصلی در کنار عنوان موضوع نمایش داده می شود. توصیه می شود برای هر موضوع جدید از یک پست آیکون مختلف و تا حدی مربوط به عنوان پست انتخاب کنید تا مطلب شما برای سایر کاربران مشهودتر شود و به راحتی متوجه آن شوند.


8- مدیریت فایل های پیوست : با کلیک بر روی این گزینه می توانید فایلی را ضمیمه پست خود کنید. این فایل می تواند از کامپیوتر شخصی شما آپلود شود و یا با قرار دادن آدرس لینک فایل، به طور مستقیم آنرا به سرور حرف روز و در پست خود منتقل کنید.


9- نوع اطلاع رسانی: در این گزینه تعیین می کنید که در صورت پاسخگویی سایر کاربران به پست شما، آیا این موضوع از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود یا خیر. چنانچه گزینه "اطلاع رسانی فوری بوسیله ایمیل" فعال شود، به محض پاسخگویی سایر کاربران در موضوعی که شما نیز در آن پست داشته اید،
توسط ایمیل از جواب آنها باخبر خواهید شد.


10- اضافه کردن نظرسنجی: با فعال نمودن تیک این گزینه ، شما قادر خواهید بود یک نظرسنجی به موضوع اضافه نمایید.


11- ارسال موضوع :پس از وارد نمودن مطالب و تنظیم تمام قسمت ها بر روی این گزینه کلیک نمایید تا مطلب شما ارسال شود و برای عموم قابل دید باشد.


12- حالت ادیتور : این گزینه مربوط به تغییر حالت ادیتور می باشد. با یکبار کلیک بر روی آن ادیتور به حالت "کد" رفته و با کلیک مجدد به سیستم پیشرفته خود بازمی گردد.

13 - حذف فرمت نوشته : این گزینه بسیار مهم می باشد و می تواند به شما در وارد نمودن متن به شکل مرتب و فرمت درست کمک زیادی نماید. در بسیاری از موارد به هنگام ورود متن از مکان ها و سایت های دیگر در ادیتور، این متون دارای فرمت خاصی هستند و شکل نامرتبی به نوشته ما می دهند. در این حالت ابتدا کل متن را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه "حذف فرمت نوشته" کلیک نمایید تا فرمت قبلی آن از بین برود. سپس می توانید متن را به سایز ، رنگ و فرمت دلخواه خود تغییر دهید.
admin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول