نمایش پست تنها
قدیمی 05-09-2010, 03:23 AM   #2
admin
(ریاست سایت)
 
admin آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Mar 2010
نوشته ها: 9   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
0 بار در 0 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
پیش فرض

دو حالت ویرایشگر متن (ادیتور پیشرفته و ادیتور کد)

در متن بالا و بخش دوازدهم آن توضیح کوتاهی در رابطه با ادیتور پیشرفته و ادیتور کد (پایه) دادیم. (برای تغییر حالت ادیتور بر روی علامت A/A در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید)
در اینجا کمی بیشتر این دو نوع محیط ویرایشگر متن رو مورد برسی قرار می دهیم.
(عکس بالا ادیتور حالت پیشرفته (html))


(عکس بالا ادیتور حالت کد)


در حقیقت زمانی که با ادیتور پیشرفته کار می کنید تمام لینک ها و عکس های متن برای شما قابل رویت می باشند و در حالت ادیتور پایه (کد) متن مقاله خود را به صورت کد می بینید. هر یک از این دو ادیتور مزایای خود رو داشته که در ارسال مطالب به اونها پی خواهید برد.در یک صفحه خالی چطور میتوان فهمید که در کدام حالت ادیتور قرار داریم؟
سخت نیست. یه روش آسونش اینه که زمانی که ادیتور در حالت کد هست، رنگ پس زمینه ای که متن توش قرار می گیره کاملاً سفید می باشد. نکته دیگه این که متن دقیقاً از گوشه گوشه شروع به نوشتن میشه و کارکتر اونجا قرار داره. به عکس زیر توجه کنید.
اما توی ادیتور پیشرفته رنگ پس زمینه (background) تو مایه های خاکستریه کم رنگه. (کمی تیره تره از سفید). نکته دیگه اینکه کاراکتر چشمک زن هم دقیقاً کمی از گوشه سمت راست بالا، فاصله داره. خوب که دقت کنید متوجه میشید. (به عکس زیر دقت کنید و اون رو با عکس بالا مقایسه کنید.)


از آنجایی که ادیتور پیشرفته حالت و ویژگی های متن رو حفظ میکند و در هنگام کپی مطالب،
فرمت ،عکس ها و سایر متعلقات یک نوشته رو هم وارد می کند ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
ولی گاهی وقت ها متنی رو وارد محیط ادیتور پیشرفته می کنید و متوجه میشید که هرچی سعی می کنید قادر به تغییر و تصحیح شکل آن نیستید. در این حالت متن رو پاک کنید. حالت ادیتور را به "ادیتور کد" تغییر بدید. سپس متن را در این حالت وارد کنید و دوباره به ادیتور پیشرفته برگردید و متن رو ادیت کنید. این روش خیلی وقت ها مورد استفاده قرار گرفته و نیاز می باشد. (ادیتور کد بسیار شبیه به notepad ویندوز عمل میکند) .

admin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول